De nieuwe editie van de campagne “BeHeroes” werd gelanceerd door het Prins Filipfonds (Koning Boudewijnstichting) en het Koninklijk Paleis. Het idee is om alle alledaagse helden en heldinnen te eren die door hun acties gehandicapten, ouderen of iedereen in moeilijkheden helpen. Deze toegewijde mensen werken vaak achter de schermen en hebben een onmiskenbare impact op onze samenleving. Het is tijd om de schijnwerpers op hen te richten! De selectie van al deze inspirerende mensen en degenen die hen hebben genomineerd, worden vervolgens ontvangen in het Koninklijk Paleis.
{ Persbericht van de Koning Boudewijnstichting }
Stel je voor: klasgenoten bezoeken wekenlang een vriendje in het ziekenhuis. Zijn glimlach spreekt boekdelen. Of die bejaarde vrouw die uitkijkt naar die buurman die dagelijks komt vragen hoe het met haar is, of die nieuwkomer die opgehaald wordt om samen naar de sportclub te trekken … Overal in België zetten mensen, vaak bescheiden maar altijd met een groot hart, zich in om anderen te helpen en onze samenleving te verbeteren. Zonder iets terug te verwachten, geven ze het beste van zichzelf en belichamen ze een solidariteit die onmisbaar is voor onze samenleving. Het zijn precies deze geëngageerde personen die de BeHeroes-campagne zoekt en wil eren.
Dit inspirerende burgerinitiatief werd in 2020, midden in de Covid-19-pandemie, gelanceerd door een groep geëngageerde vrijwilligers. Ondersteund van bij het begin door Z.M. de Koning, was het oorspronkelijke doel om de helden en heldinnen uit de gezondheidszorg in de schijnwerpers te zetten. Sindsdien is het concept geëvolueerd waardoor een breder scala van mensen, afkomstig uit alle lagen van de bevolking kunnen genomineerd worden.
Na vijf succesvolle edities wordt het burgerinitiatief BeHeroes nu ondergebracht binnen het Prins Filipfonds, beheerd door de Koning Boudewijnstichting. Dit Fonds wil de banden tussen de Gemeenschappen in België versterken en de actieve burgerzin in ons land aanmoedigen. Dit laatste spoort met de ambities van BeHeroes. Het initiatief geniet ook de steun van de minister van Veiligheid en Binnenlandse Zaken, de heer Bernard Quintin.
Unieke erkenning
Burgers worden van harte uitgenodigd om hun helden of heldinnen te nomineren op www.beheroes.be. De mooiste verhalen zullen online worden gepubliceerd. Vijftig van deze helden en heldinnen krijgen bovendien de unieke kans om samen met de personen die hen hebben genomineerd, het défilé van21 juli bij te wonen vanaf de eretribune.
Daarnaast zullen tien onder hen een uitzonderlijke erkenning ontvangen: een persoonlijke ontmoeting met Z.M. de Koning tijdens een audiëntie in het Koninklijk Paleis, begin september. Dit belooft een onvergetelijk moment te worden, zoals blijkt uit de hartverwarmende getuigenissen van helden en heldinnen uit eerdere edities.
“Door de Koning ontvangen worden was een onvergetelijke ervaring. Het raakte me diep dat hij de tijd nam om te luisteren naar wat we doen. Hij stelde veel vragen, het was een zeer hartelijke ontmoeting” – Lilith, heldin uitgenodigd door de Koning in 2023. Lilith heeft de website smogjemee.be opgericht om gebarentaal te leren en zo een betere communicatie tussen mensen met een handicap en hun naasten mogelijk te maken.
“Dankzij de zichtbaarheid die BeHeroes biedt, hebben we het netwerk van de vzw Homie kunnen uitbreiden naar dakloze jongeren. Zo’n erkenning raakt je diep en opent deuren. Ik ben er erg trots op!” Musti, held uitgenodigd door de Koning in 2024. Musti is jarenlang vrijwilliger geweest en heeft de vzw Homie opgericht om dakloze jongeren op te vangen.
In de praktijk
Kent u iemand die dagelijks het verschil maakt? Raadpleeg de selectiecriteria en nomineer uw held of heldin op www.beheroes.be tussen 13 mei en 23 juni. Laten we samen de mensen vieren die onze samenleving elke dag een beetje beter maken!
LEES OOK :