Neonatologie
Soort dienst
N*
Tel Dienst
02/ 434 27 70
Eigenschappen van de dienst
De dienst Neonatologie vangt te vroeg geboren baby’s op vanaf 33 weken zwangerschapsleeftijd en ook zieke borelingen. Indien de toestand van het kind dit vereist, wordt het overgebracht naar AZ Delta.
De dienst Neonatologie heeft veel aandacht voor de impact van elke therapeutische en omgevingsprocedure op de ontwikkeling van de prematuur geboren baby.
Het welzijn van de boreling, de prematuur geboren baby en de ouders wordt bevorderd door vroegtijdige en vlotte contacten tussen beiden, het dragen van de baby op de buik door de moeder (kangoeroehouding), massages, zachte muziek…
Het team bevordert de relatie tussen ouders en kind door hen te betrekken bij de zorg voor de baby. Die zorg gebeurt volgens een filosofie met als doel de gedragingen af te stemmen op het welzijn en het bevorderen van de relatie tussen ouders en kind door een beter begrip van het gedrag van de boreling en zijn aanpassing aan het leven buiten de baarmoeder.
Het team stelt ouders van prematuur geboren baby’s het ‘we care’ project voor, ontwikkeld door het Intensief Neonataal Centrum van Chirec. Het bestaat uit 54 videocapsules die diverse thema’s aansnijden, zoals de zorg rond de ontwikkeling, voeding, houding, vaccins, huid-aan-huidcontact…
De ouders bekijken de video’s in aanwezigheid van het neonatale team. Bij hun terugkeer thuis ontvangen de ingeschreven ouders via e-mail links naar de video’s met aangepaste inhoud in functie van de leeftijd van hun kind.
Binnen de dienst wordt psychologische bijstand aangeboden als aanvulling bij de toegediende medische zorgen aan de gehospitaliseerde boreling.
Infrastructuur en onthaal van de begeleidende ouder (NIC)
Een van de ouders mag 24u/24 bij het kind verblijven.
Bezoekregeling
Ouders van het gehospitaliseerde kind
Een van de ouders mag 24u/24 bij het kind verblijven.
Kinderen
Van 16u00 tot 19u00
Enkel mits vergezeld door een ouder. Een bezoeker tegelijk.
Andere bezoekers
Van 16u00 tot 19u00
Enkel mits vergezeld door een ouder. Een bezoeker tegelijk.
Informatie voor de ouders
Moeder-kind kamer
Het kind kan altijd vergezeld zijn van een ouder, die zonder supplement op de kamer mag overnachten. De meeste opnames zijn in een twee- of meerpersoonskamer.
Indien bij de hospitalisatie van een kind en een vergezellende ouder uitdrukkelijk voor een eenpersoonskamer wordt gekozen, en indien het kind en de ouder effectief in zo’n kamer verblijven, dan kan het ziekenhuis geen kamersupplementen aanrekenen. Elke behandelende arts kan evenwel eventueel een supplementair ereloon factureren.
Douche of badkamer
Elke kamer heeft een toilet en de meeste een douche.
Maaltijden voor de begeleider
Dankzij de ‘roomservice’ van het ziekenhuis kan de begeleider eten in de kamer van het kind.
Verder is er ‘Tasta’ op de gelijkvloerse verdieping. U kan er eten van maandag tot vrijdag van 8u00 tot 18u00, op zaterdag van 12u00 tot 18u00 en op zondag van 13u00 tot 18u00.
Tel: 38 99 (intern nummer)
Shops en faciliteiten
De shop in de hall is open van maandag tot vrijdag van 8u230 tot 12u15 en van 13u15 tot 18u30. Op zaterdag en zondag van 13u00 tot 17u30.
Toegankelijkheid
Dienst pediatrie
Tel Pediatrie
02/434 32 92
Pediatrische consultaties
02/ 434 38 24
Diensthoofd
Dr. Julie Leuris
Omschrijving pediatrische afdeling
Kinderen jonger dan 16 jaar worden opgenomen op de dienst Pediatrie, waar ze worden opgevangen door het medische team (pediatrisch verpleegkundigen, kinderartsen en psychologen).
Het team wil dat het verblijf van uw kind optimaal verloopt.
Bij pijnlijke ingrepen wordt uw kind begeleid. Het team maakt gebruik van MEOPA om de pijn en de angst bij de zorg weg te nemen. Andere farmaceutische (emla..) en niet-farmaceutische middelen worden voorgesteld, zoals afleiding, relaxatie, hypnose.
De consultaties in de Pediatrie gebeuren op afspraak van 8u30 tot 19u30 naargelang de dag van de week en de kinderarts.
U kunt een afspraak maken via het secretariaat van de moeder/kind unit op het nummer 02/434.38.24 of ter plaatse (route 38).
Het secretariaat is open van 8u00 tot 18u00, van maandag tot vrijdag.
Alle kinderartsen staan in voor de medische behoeften van kinderen, van bij de geboorte tot 16 jaar.
De kinderarts is aanwezig op de Pediatrische Spoedgevallen van maandag tot zondag van 8u00 tot 23u00. Hij/zij behandelt alle medische gevallen.
Buiten deze uren behandelen de spoedartsen de kinderen. De kinderarts is niet aanwezig, maar wordt opgeroepen door de spoedarts voor kinderen jonger dan 1 jaar en voor de anderen wanneer hij dat nodig acht.
Chirurgische traumabehandelingen gebeuren evenwel door de spoedartsen.
Pediatrisch dagziekenhuis
Voor de dagopname van kinderen jonger dan 7 jaar biedt het ziekenhuis een brochure met uitleg. Het is een eenvoudig verhaal met illustraties, waarmee het kind zich kan voorbereiden op zijn hospitalisatie.
Het team zet in op pijnbeheersing, onder meer via het Meopa-systeem, en houdt ook rekening met de psychische aspecten van het kind.
Kinderen en ouders kunnen op vrijdag een voorbereidend traject volgen. Dat omvat een bezoek (dagziekenhuis, pre-narcosezaal), preoperatief advies, bloedafname (emla, afleiding) en een aangepaste infosessie voor de kinderen.
Met deze sessie wil men het kind geruststellen, zodat het zich beter voelt bij de zorg en in de operatiezaal.
Men maakt gebruik van diverse tools: boeken, playmobil, handpoppen, tablet-games. Meer weten? Download hier de brochure met uitleg.
Psychologische begeleiding van het kind en het gezin
De ouders van een gehospitaliseerd kind kunnen indien nodig een beroep doen op een psycholoog.
Infrastructuur
Er is een speelkamer voor de kinderen. De kamers voor zorg en pre-narcose zijn versierd met figuurtjes, sterren aan de plafonds… En de verkoeverkamer is versierd met landschappen.
Animatie
Elke donderdag komen de cliniclowns (www.cliniclowns.be) langs op de kamer.
Bezoekregeling
Van 14u00 tot 20u00 (tot 20u00 voor de ouders).
Diensten op de kamer
Rechtstreeks nummer
Men kan u rechtstreeks op de kamer opbellen.
Uw oproepnummer is dat van uw bed, voorafgegaan door: +32 2 434 3…
Voor een buitenlijn maakt u gebruik van een kraskaart, te koop bij Tasty.
Het totaalbedrag van de gesprekken wordt toegevoegd aan de ziekenhuisfactuur.
TV en wi-fi
Televisie:
Alle kamers hebben een gratis tv-toestel.
Internet:
U beschikt over een gratis internetverbinding zolang uw kind gehospitaliseerd is.
Koelkast en microgolfoven
Er is een koelkast in elke kamer. Op de dienst zijn er ook microgolfovens voor de patiënten en hun ouders.
Ziekenhuisdiensten
Sociale dienst
Algemene telefoon
02/434 39 41
Email
relations.patients.sar@chirec.be
Dienst patiëntenfacturatie
Tel
02/ 434 46 40
Email
facture@chirec.be
Culturele bemiddeling
Tel
02/434 39 60
Bemiddelingsdienst
Tel
02/434 39 50
Email
mediation.sar@chirec.be
Morele en spirituele bijstand
Katholieke hulp
Chirec respecteert de filosofische overtuigingen van ieder individu. U kunt het bezoek aanvragen van een vertegenwoordiger van uw godsdienst of een lekenhelper via het formulier in het ‘Paspoort’. Overhandig dit ingevuld aan de verpleegkundigen van uw verdieping.
Joodse hulp
Chirec respecteert de filosofische overtuigingen van ieder individu. U kunt het bezoek aanvragen van een vertegenwoordiger van uw godsdienst of een lekenhelper via het formulier in het ‘Paspoort’. Overhandig dit ingevuld aan de verpleegkundigen van uw verdieping.
Lekenbijstand
Chirec respecteert de filosofische overtuigingen van ieder individu. U kunt het bezoek aanvragen van een vertegenwoordiger van uw godsdienst of een lekenhelper via het formulier in het ‘Paspoort’. Overhandig dit ingevuld aan de verpleegkundigen van uw verdieping.
Moslimbijstand
Chirec respecteert de filosofische overtuigingen van ieder individu. U kunt het bezoek aanvragen van een vertegenwoordiger van uw godsdienst of een lekenhelper via het formulier in het ‘Paspoort’. Overhandig dit ingevuld aan de verpleegkundigen van uw verdieping.
Protestantse bijstand
Chirec respecteert de filosofische overtuigingen van ieder individu. U kunt het bezoek aanvragen van een vertegenwoordiger van uw godsdienst of een lekenhelper via het formulier in het ‘Paspoort’. Overhandig dit ingevuld aan de verpleegkundigen van uw verdieping.
School in het ziekenhuis
Er worden lessen gegeven in de speelzaal of op de kamer op dinsdag en woensdag.
Financiële Info
Voorschotten en tarieven
In het Ziekenhuis Sint-Anna Sint-Remi bedragen de ligkosten €378,13 (€373,05 op SP) per dag. Bent u niet in orde met uw mutualiteit, dan moet u zelf alle kosten betalen.
Download de opnameverklaring van het Ziekenhuis Sint-Anna Sint-Remi
Facturering voorschotten tijdens het verblijf
Het ziekenhuis kan een voorschot vragen per verblijfperiode van 7 dagen. Het voorschotbedrag is voorzien in het reglement (€150 voor een gemeenschappelijke kamer en €1032 voor een eenpersoonskamer).
Geschillendienst
Voor elke vraag i.v.m. uw factuur: 02/434 46 40 – facture@chirec.be
Betalingswijze
Cash, bancontact